Kaplamalı Kovan

Metistec PROSHOT Kaplamalı Kovan

Yüksek basınçlı metal enjeksiyon üretim sürecinde soğuk hazne / kovan kritik bir parçadır. Boyutsal kararlılığı ve kullanım ömrü, üretim için çok önemlidir. Üretim duruşlarına neden olabilecek kovan hasarlarının genellikle en başında; eriyik haldeki metalin kovanda ilk kontakta olduğu yerdeki erozyon/sıcak aşınma hasarıdır. Daha sonrasında kovan eksen düzlemselliğinin bozulması/çarpılması hasarı ikinci sırayı alabilir…

Metistec PROSHOT kovan ile; özel malzeme, ısıl işlem, hassas işleme adımları ve kaplama beraberinde uzun ömür sunmaktayız. Özellikle PROSHOT ın avantajları ; aşınma dayanımı yüksek, kovan iç yüzey hassasiyeti çok düşük toleranslara sahip, çalışma esnasında çarpılmaya uğrama(muz etkisi oluşma) direnci yüksektir.

Farklı Tasarım Seçenekleri

Metal Enjeksiyon presleri için farklı ProShot kovan tasarımlarımız bulunmaktadır;

Konvansiyonel
Termal Kontrollü Derin Delik Delmeli
Özel tasarım ( belirli bölgelerin geçmeli/insertli tak-çıkar sistemli)Shot

I NADCA özelliklerinde

Metistec Proshot kovanlarımızda tasarım sürecinin netleşmesi akabinde, NADCA spesifikasyonuna göre AS tablosunda kabul kriterlerine sahip mikroyapısı olan 1.2367 kimyasalında takım çeliğini , kademeli kaba işleme sonrası yine NADCA ısıl işlem koşullarına göre vakum sertleştirme ısıl işlemi uyguluyoruz. Hassas işleme ile; delik içi çapı boylu boyunca H7 toleransları içinde olacak şekilde yüzey pürüzlülük değerini en düşük seviyeye taşıyoruz. Son ölçü kontrolü ve ölçüm raporu sonrası Metistec hotplus serisi kaplama uygulayarak özel kasalarımızda müşterilerimize sevke hazır hale getiriyoruz.


Metistec ProShot sunumumuza buradan ulaşabilirsiniz.


Uygulama Örneklerimiz